Kiralık Tekneler

KİRALIK TEKNELER

Kiralık Tekneler

Önceki sayfalarımızda her türlü kiralık yelkenli tekneler kiralanabilir olduğunu yazmıştık tabii özel olarak kullanmak isteyen ismi bilinen aileler dışında. Onlar her türlü masrafına rağmen yatlarının kiralanmasını istemezler zaten bu yatları sadece kendileri için değil kendi dostları aile ve iş için guruplarına ağırlamak amacı ile verirler. fakat kiralık tekneler gurubuna giren ve ticari amaçla olduğuna dair belge alanlar bellidir ve bizim kiraladığımız teknelerde kiralık tekneler resmiyetini almış onlardır. yat kiralama 3 bölüme ayrılır kiralık guletler, kiralık motoryatlar, yelkenli kiralık yatlar olarak dediğimiz fiber yelkenli kiralık tekneler diye ayrılır.

Tekneler Hakkında

Her birinin kiralama koşulları fiyatları, kabin sayısı, ve mürettebat sayısı ayrıdır. kiralayanın istekleri doğrultusunda eğer kiralık tekneler limanında katılım olacak ise gün fiyatına göre haftalık yada iki haftalık süreler için ödeme yapılır eğer kiralayan yatı kiralık teknenin bulunduğu limanın dışında bir yerde isterse ve bu liman dönüş limanından hafta boyunca harcama limiti olan 28 saati geçerse gidişte ve dönüşte olmak kaydı ile günlük 4 saate tekabül eden zamanın makine çalışma saatini aşımı durumunda kiralayanın anlaşma hakkı yani pazarlık hakkı olmakla birlikte yat sahibine fazladan gün fiyatı öder, eğer bu dönüş veya başlangıç günü geçer ise kaptanın limanına dönene kadar geçen süreyi hesabınıza yazması gerekir bu boşaltma limanından da olsa böyledir değişmez yani kaptanın hesapladığı teknenin kaybettiği gün sayısıdır.

Tavsiyeler

Hangi tip yat kiralama isterseniz isteyin, eğer pazarlık şansının olmasını isterseniz size birkaç ipucu vermek isteriz.

1- Memnun kaldı iseniz ve kabin sayısı yeterli ise daima tanıdığınız ve yatları ve personeli göz önünde bulundurun böylece yeni kiralık tekneler tayfasına alışmakta yaşadığınız aksaklıklardan kurtulmuş olursunuz.

2- Kumanyanızı bırakın acenteniz tamamlasın, siz sadece tercih ettiğiniz mönüye ve içecek tercihinize göre liste hazırlayın, gurubun ilk yata katılımındaki kumanya için harcadığınız zaman kaybından kurtulur ve denize acelesi olanların olumsuz davranışları ve başlangıcından kurtulursunuz.

3- Yatınızı mümkünse (broker) yani acentenizden kiralayın en ufak olumsuzlukta arayarak bu olumsuzluğu gidermelerini sağlarsınız eğer doğrudan ve evvelinde mavi yolculuk yaptığınız tekneleri bulursanız, yaşadığınız olumsuzlukları çözecek muhatap bulamayabilirsiniz ama tatil bir günün bile kaybedilmesi büyük kayıp olan bir rüyadır ve bu risk tek muhatap için değmez.

4- Tekne kiralama rezervasyonlarınızı son dakikaya bırakmayın, pazarlık şansınız kalmaz. yatına bakım yapmak isterken paraya ihtiyacı olan kaptanın hoşgörüsü daha fazladır ve istediğiniz zaman dilimi ve detayları isteyebilirsiniz.

sahibinden yat Sahibinden Satılık Yatlar Yıllarca denizde çalışarak edindiğimiz bilgi ve tecrübelerin bize vermiş olduğu güvenle bir araya gelerek en iyi bildiğimiz işi yapmak...
satilik-motoryatlar Satılık Motoryatlar Satılık Motoryatlar Motoryatlar farklı marka ve modeller olarak bilinir, Örneğin Azimut, Ferretti, Astondoa, Maxum, Moonen,...
Satılık lüks guletler Satılık Lüks Guletler Satılık Lüks Guletler Mesleğimizin bize tanıdığı şans olsa gerek yıllarca çeşitli yatlarda kaptanlık yaptık ve...
Satılık fiber yelkenli Satılık Fiber Yelkenli Satılık Fiber Yelkenli Sayfamızdaki satılık yelkenli yatlar büyük bölümü bakımlarındaki kolaylık uzun zaman boya...